Forum@DEEP Strona Główna
 
Znalezionych wyników: 32
Forum@DEEP Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rozwinięcie działalności pod kątem patronatów medialnych
Otai

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9727

PostForum: Propozycje   Wysłany: 2013-12-08, 14:27   Temat: Rozwinięcie działalności pod kątem patronatów medialnych
W związku z tym, że chciałabym rozwijać naszą dramawiki po różnymi względami postanowiłam zaproponować opcje patronatu medialnego nad jakimiś projektami, imprezami etc. - ważne, żeby projekty były legalne i oficjalne. No i przed wszystkim - powinny mieć jakiś bezpośredni związek z dramami. Jeśli znacie konwent, na którym będą odbywać się atrakcje związane z dramami dajcie mi znać, a sama postaram się o dalszy rozwój wydarzeń.

Czego oczekujemy od objęcia patronatu medialnego?
- loga dramawiki na plakatach/produktach etc.
- informacji na stronie/fanpage'u o tym, że objęliśmy patronat medialny.

Co dajemy w zamian?
- reklamę na głównej stronie dramawiki
- recenzję danego produktu na dramawiki (dotyczy to głównie mang i książek na podstawie których powstała dana drama, a ponieważ takich mang i książek praktycznie nie ma będą to pojedyncze przypadki)
- reklamę na fanpage dramawiki na facebooku
- reklamę na wszystkich mniej oficjalnych stronach na serwerze dramawiki, do których mam dostęp (w tym przypadku są to lizardsy, lizardsy na fejsiku, fansubwiki i drama-online)

Wydaję mi się, że dramawiki.pl powinno się w jakąś stronę rozwijać i patronat medialny to jeden z moich pomysłów. Przede wszystkim trochę "boję się" o to, że kontrowersje mogą budzić recenzję w artykułach (ale tak jak mówię, to będą pojedyncze przypadki mang/książek i dzięki temu będziemy mogli oglądać nasze logo na obwolutach 8D), a po drugie trochę się wahałam czy nikt nie ma nic przeciwko zamieszczaniu reklamy na pozostałych portalach, ale wydaje mi się, że jeden czy dwa posty na jakiś czas z informacją o jakiejś imprezie/mandze/książce i wspomnieniem, że dramawiki objęła nad tym patronat chyba nie będzie bardzo przeszkadzała?
  Temat: Prowadzenie fanpage dramawiki
Otai

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8770

PostForum: Podział pracy   Wysłany: 2013-12-08, 14:26   Temat: Prowadzenie fanpage dramawiki
Czy ktoś ma jakiś pomysł, dobre rady albo ciekawe linki jak prowadzić fanpage dramawiki na facebooku? W sumie dzięki FP można dotrzeć do większej ilości osób, dlatego można by pomyśleć jak ten element owocniej wykorzystać. Nasz fanpage:
https://www.facebook.com/DramawikiPl
  Temat: Współpraca z wikipedią?
Otai

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 15019

PostForum: Propozycje   Wysłany: 2013-12-08, 14:21   Temat: Współpraca z wikipedią?
Już jakiś czas temu była mowa o współpracy z polską wikipedią i zamieszczaniu linków z naszej dramopedii u nich? Skoro zniknęły z wiki informacje o fansubach może jest to teraz możliwe? Ktoś się orientuje, albo wie jak się do tego zabrać?
  Temat: Portale i wikiprojekty
Otai

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 13228

PostForum: Tablica ogłoszeń   Wysłany: 2013-12-08, 14:15   Temat: Portale i wikiprojekty
Można by wywnioskować, że bycie opiekunem portalu oznacza głównie więcej możliwości w edycji i promowaniu tytułów i artystów, które się lubi, a także obowiązek uzupełniania bieżącego i nadchodzącego sezonu o zapowiedziane tytuły. Opiekunowie portalu mają jednak jeszcze jedną ważną rolę - są opiekunami wikiprojektów dotyczących poszczególnych krajów. W końcu według wikipedystów portal ma by jedynie wizytówką wikiprojektu. Wikiprojekt, nazwa istniejąca również na oficjalnej wikipedii to nic innego jak przedsięwzięcie w ramach Wikipedii, które ma na celu rozbudowę, systematyzację oraz poprawę jakości pewnego zakresu informacji. Gromadzi i koordynuje działania zainteresowanych wikipedystów, stanowiąc platformę współpracy i wsparcia. Przy budowie wikiprojektów należy pamiętać o kilku podstawach.

Kilka takich podstaw dobrze ujmuje polska wikipedia, z której wiedzy korzysta również dramawiki. Zasady zaczerpnięte z wikipedii, które stosujemy również przy wikiprojektach na dramawiki to:

* Dobrze jest ustalić cele dla danego wikiprojektu. Wśród nich można wyróżnić cele główne oraz doraźne, wymagające pilnej realizacji. Dobre sformułowanie celów jest wizytówką wikiprojektu, ponadto uczestnicy wiedzą, czym konkretnie mają się zająć.

* Koordynacja - Tworzenie bazy przydatnych narzędzi, linków zewnętrznych, wskazówek pomocnych przy tworzeniu, rozbudowywaniu haseł.

* Propozycje tematów - Baza haseł do utworzenia, rozwijana w ramac Wikipedia:Propozycje tematów. Dobrze jest tworzyć bazę czerwonych linków na osobnej podstronie i podpiąć ją zarówno w wikiprojekcie, jak i na stronie Propozycje tematów. Aby nie było zbędnego rozdrobnienia, można do istniejącej podstrony dodać własną sekcję.

* Źródła - Wyszukiwanie haseł bez źródeł i weryfikowanie treści. W przypadku dramawiki bardzo pomocy jest szablon „Uzupełnij” wstawiany przez tworzących artykuły w momencie ich tworzenia, który przydziela do odpowiednich kategorii i sygnalizuje nie tylko braki w źródłach, ale i braki w różnych innych elementach artykułu.

* Błędy - Udział w akcji poprawiania błędów, zgłaszanych na stronie Błędy/Braki w przypadku, gdy na jakiejś stronie pojawia się błąd lub brak nieoznaczony szablonem „Uzupełnij”.

* Kontakty - Wikiprojekt jest miejscem, w którym zbiera się kontakty do osób, z którymi współpracujemy, gdy trzeba rozwiązać dany problem. Dobrym pomysłem jest, szczególnie gdy wpisanych jest więcej osób do projektu, czy gdy uczestnicy specjalizują się w węższej tematyce, wymienienie się w tabelce mailami, czy komunikatorami, np. gg
  Temat: Kategorie dram według gatunków
Otai

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9175

PostForum: Propozycje   Wysłany: 2013-12-08, 14:08   Temat: Kategorie dram według gatunków
Wiem, że padła taka propozycja, aby gatunek dramy przydzielał również do danej kategorii. Mięliśmy utworzyć listę danych kategorii, a potem jakoś to wprowadzić do systemu... Ale czy to nadal aktualny pomysł? Czy to potrzebne? Czy sobie poradzimy z utrzymaniem porządku? W sumie to jakiś krok naprzód, dlatego wiem, że byłam za, ale co dalej z tym pomysłem.
  Temat: [WAŻNE] Brakujące elementy i elementy do usunięcia
Otai

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 14257

PostForum: Podział pracy   Wysłany: 2013-12-08, 14:01   Temat: [WAŻNE] Brakujące elementy i elementy do usunięcia
Część rzeczy na dramawiki pouzupełniałam, ale chciałabym, żeby ktoś zajął się napisaniem tych elementów:
http://dramawiki.pl/index...rywatno%C5%9Bci
http://dramawiki.pl/index...formacje_prawne


Zauważyłam też bardzo wiele pozostałości po fansubach na naszej dramawiki i pasowałoby te elementy pousuwać:
http://dramawiki.pl/index...%3ABAKA+Fansubs
http://dramawiki.pl/index...ALizards%40DEEP
  Temat: Miki (Baka) - Ningen Shikkaku ~Tatoeba Boku Ga Shindara~
Otai

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 16687

PostForum: Prace konkursowe   Wysłany: 2010-09-12, 18:28   Temat: Miki (Baka) - Ningen Shikkaku ~Tatoeba Boku Ga Shindara~
Według mnie ta praca kwalifikuje sie jako to drugie wyróżnienie, aczkolwiek sama nie jestem zdecydowana, bo właśnie troszeczkę krótkie, ale chyba to bym wybrała jako drugą pracę.
  Temat: anonim (baka) - Last Friends
Otai

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 10024

PostForum: Prace konkursowe   Wysłany: 2010-09-04, 17:12   Temat: anonim (baka) - Last Friends
To jest najs <3 *i wcale nie jestem stronnicza ze względu na słodzenie Ryo*. Widać od razu, że to recenzja :)
  Temat: Drama
Otai

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 12484

PostForum: Szablony   Wysłany: 2010-04-22, 22:14   Temat: Drama
Mam porblem - i to juz od jakiegos czasu - albo jestem za głupia na ten nowy szablon w dramach japonskich, albo tam połowa rzeczy w ogóle nie działa, najpierw nadawcę przerzuciło mi jako tytuł alternatywny, a potem samo dodało przecinek na poczatku nadawcy i w ogóle nie przydzieliło do grupy:
http://dramawiki.pl/index.php?title=Dosokai
Na dodatek kiedy dopisuje tłumaczy nie wazne jaki kod bym wklepywała nie ma linku odnoszącego sie do dramy.
Coś tam słyszałam , ze nie tylko ja mam z tym problemy, więc zanim zacznę kolejne artykuły chciałabym wiedzieć czy cos robie źle czy szablon się sypnął.
  Temat: Filmy na wiki
Otai

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4267

PostForum: Propozycje   Wysłany: 2010-03-05, 20:10   Temat: Filmy na wiki
I te strony byłyby dołączone do tych artykułów o seriach, prawda? Tak jak jest ze specialami :)? Jeśli tak, to dobry pomysł :D
  Temat: Dramy z nowego sezonu - szablon ogłoszeniowy
Otai

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2656

PostForum: ...i nie wróci więcej   Wysłany: 2009-11-27, 11:04   Temat: Dramy z nowego sezonu - szablon ogłoszeniowy
Na ang. dramawiki jest coś takiego, że jak sa dramy z nadchodzacego/bierzącego sezonu u góry jest uwaga, że informacje mogą być błędne lub ulec całkowitej zmianie Wydaje mi się, że moglibyśmy mieć też coś takiego :D Chyab napisanie takiego ogłoszenia nie byłoby trudne, a każdy mógłby po prostu podkraść potem kod i go rpzekleić... co o tym myślicie?
  Temat: Kategorie Zespołów
Otai

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8791

PostForum: Podział pracy   Wysłany: 2009-10-22, 23:35   Temat: Kategorie Zespołów
Ja wogóle myślałam, że tylko takie robimy :P - te w których sa aktorzy, a nie puste xD
  Temat: Kategorie Zespołów
Otai

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8791

PostForum: Podział pracy   Wysłany: 2009-10-19, 16:14   Temat: Kategorie Zespołów
Zrobiłam dzisiaj Araszów, ale w takim tempie to będzie cieżko, dlatego potrebna mi jakaś stała osoba do pomocy jeszcze :) podoklejałam kategorie już do wszystkich zespołów japonskich, widzę, ze do Tajwanu też juz jest wklejona kategoria zespołów, ale w Korei są braki. Dlatego właśnie nie mogę zrobic odpowiedniej listy zespołów koreańskich, do których listy piosenek do dram nie są zrobione. Oprócz wyżej wymienionych zespołów na pewno doszły jeszcze te, gwiazdką zaznaczam te które nie mają opisów dodatkowo
http://www.dramawiki.home...goria:Ya-Ya-yah <- nie mieli theme songów
http://www.dramawiki.home...=Kategoria:Yuzu *
http://www.dramawiki.home...tegoria:X-JAPAN *
http://www.dramawiki.home...oria:Tourbillon *
http://www.dramawiki.home...goria:The_FLARE *
http://www.dramawiki.home...egoria:Tegomass
http://www.dramawiki.home...a:TU%E2%86%92YU *
http://www.dramawiki.home...=Kategoria:SHAG *
http://www.dramawiki.home...egoria:PureBoys
http://www.dramawiki.home...with_B.I.Shadow zrobione
http://www.dramawiki.home...:Shuji_to_Akira zrobione
http://www.dramawiki.home...egoria:NYC_Boys zrobione
http://www.dramawiki.home...Musical_Academy *
http://www.dramawiki.home...egoria:BREAKERZ *
http://www.dramawiki.home...Kategoria:B.A.D *
http://www.dramawiki.home...round_%28AAA%29 *
http://www.dramawiki.home...Kategoria:S.H.E zrobione
http://www.dramawiki.home...egoria:Big_Bang
http://www.dramawiki.home...egoria:183_Club zrobione
http://www.dramawiki.home...=Kategoria:5566 zrobione
http://www.dramawiki.home...Kategoria:Color zrobione
http://www.dramawiki.home...tegoria:EaStyle zrobione
http://www.dramawiki.home...a:Garden_Sister *
http://www.dramawiki.home..._Se_Hui_Mei_Mei zrobione
http://www.dramawiki.home...nany_jako_F4%29 zrobione
http://www.dramawiki.home...egoria:Lollipop zrobione
http://www.dramawiki.home...a:Power_Station zrobione
  Temat: Opisy filmów
Otai

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2953

PostForum: ...i nie wróci więcej   Wysłany: 2009-10-14, 14:40   Temat: Opisy filmów
Ja się na to nie zgadzam, żeby mieszać jedno z drugim . To miała być wiki o dramach, i tak już tyle robimy, żeby ułatwić grupom i ludziom szukanie i zaklepywanie, żeby były już listy filmów i koncertów chociaż. To jest raczej tak w ramach gratisu.
Była propozycja zrobienie drugiej wiki filmowej, ale nawet nie wiem czy się ludzie za to zabrali, bo mnie interesuje konkretnie dramowa wiki.
Ale jak grupa chce może opis filmu dodać na stronie swojej wiki, którą niedługo i tak będziemy tworzyć. :)
  Temat: Zmiany w szablonie Drama
Otai

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3268

PostForum: Propozycje   Wysłany: 2009-09-22, 20:35   Temat: Zmiany w szablonie Drama
Jak dla mnie moga być jesli to co juz jest teraz z innymi szablonami się nie sypnie jak go zmienimy i nic nie zniknie XD
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne