Forum@DEEP Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Miki (Baka) - Ningen Shikkaku ~Tatoeba Boku Ga Shindara~
Autor Wiadomość
Preity 

Wysłany: 2010-09-04, 17:10   Miki (Baka) - Ningen Shikkaku ~Tatoeba Boku Ga Shindara~

Cytat:
"Ningen Shikkaku ~Tatoeba Boku Ga Shindara~" ("Utracone Człowieczeństwo ~Gdybym Umarł~ ")

Drama skupia się przede wszystkim na zdarzeniach mających miejsce w pewnym gimnazjum dla chłopców. Ukazuje nam ona okrutne sceny, które stawiają pytanie „Czy dzieci naprawdę są zdolne do czegoś takiego?” Zapoznając się z akcją, z odcinka na odcinek można zwątpić, czy jakakolwiek osoba jest tam normalna. Praktycznie każdy ma jakieś problemy z psychiką, włączając w to nauczycieli, którzy w takim stanie na pewno nie powinni wykonywać swojego zawodu. Najbardziej boli cierpienie osoby, która staje się czarną owcą, a nie ma na kim polegać. Do czego w końcu może doprowadzić takie nękanie? Prócz problemu znęcania się czy zemsty, w dramie można znaleźć wątek yaoi, ze słynnym pocałunkiem „braci” Domoto.

Warto również wspomnieć o członkach KinKi Kids, którzy zadebiutowali aktorsko w tejże dramie. Jak na pierwszy raz poradzili sobie świetnie, a już szczególnie Tsuyoshi Domoto, którego jak do tej pory uważam za lepiej odgrywającego swoje role. Za odgrywanie postaci Makoto zdobył on nawet nagrodę za najlepszy debiut. Obu członków duetu podziwiam za to, że dali sobie radę w takiej trudnej dramie, do tego ich pierwszej, a mieli tylko 15 lat.

„Ningen Shikkaku ~Tatoeba Boku Ga Shindara~” mimo swoich lat okazuje się godną polecenia produkcją. Jednak nie jest ona przeznaczona dla wszystkich. Ciężka, a jednocześnie niezwykle ciekawa tematyka m.in. związana ze znęcaniem się, może wykluczyć osoby o słabych nerwach I psychice. Do przeżywania dramy niekonieczne są angielskie czy też polskie napisy. Sama pochłonęłam całą serię w oryginale I niesamowicie ona na mnie wpływała. Sam obrazy sprawiał, że niejednokrotnie bolało mnie serce I roniłam łzy.

jordi 
k-dramy - moje życie

Wysłany: 2010-09-04, 17:41   
   Ulubiony Aktor/Aktorka:: Son Dam Bi :* :* :*

Ewidentnie autorka zachęca nas do obejrzenia produkcji. dziewczyny od razu polecą to zobaczyć po przeczytaniu fragmentu o buziaku... Nie za wiele o fabule, ale wystarczająco, żeby zachęcić do obejrzenia... Przyzwoita praca, aczkolwiek można było napisać coś więcej - jednak troszkę za krótkie :)

Otai 
Dokkun

Wysłany: 2010-09-12, 18:28   
   Ulubiony Aktor/Aktorka:: Ikuta Toma, Nishikido Ryo

Według mnie ta praca kwalifikuje sie jako to drugie wyróżnienie, aczkolwiek sama nie jestem zdecydowana, bo właśnie troszeczkę krótkie, ale chyba to bym wybrała jako drugą pracę.

Odpowiedz do tematu