Forum@DEEP Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Preity
2009-10-26, 19:02
Dramy kilkusezonowe
Autor Wiadomość
Preity 

Wysłany: 2009-09-14, 19:42   Dramy kilkusezonowe

Większość dram mieści się w jednym sezonie, jednak zdarzają się tasiemce które doczekały się kilku serii. Jak do tej pory na wiki w obu przypadkach był stosowany jeden i ten sam szablon, ale dla dram składających się z kilku serii nie wygląda to najlepiej.

Jak powinien wyglądać szablon dla dram składających się z kilku sezonów, by wszystko wyglądało sensownie i estetycznie?

Otai 
Dokkun

Wysłany: 2009-09-19, 21:39   
   Ulubiony Aktor/Aktorka:: Ikuta Toma, Nishikido Ryo

Ja jestem za tym, żeby dramy, które mają tak do 2-3 sezonów były na starych zasadach, i takie dramy jak Gekidan Egimono, Division 1 itp. gdzie każdy sezon jest właściwie ze spobą niepowiązany i tworzy odrębną historią też był traktowany jak zwykle, a reszta może wyglądaćjak dla mnie tak, jak zaproponowałaś *bo juz podglądałam*

Preity 

Wysłany: 2009-09-19, 22:20   

Zgadam się, że dla dramy z 2-3 sezonami zmian nie wymagają, ale dla takich jak Aibou nie ma sensu powtarzać tyle razy tych samych informacji. Jak tylko uporam się z rozłożeniem reszty informacji i szablonem to pokażę oficjalnie :-)
Natomiast Gekidan Engimono i Division 1 rozbiłabym na osobne artykuły, wrzucone do kategorii o nazwie danej serii (podobnie jak z "Banjun Drama z DBSK"). Ale to wymaga zaplanowania nowego szablonu.

Preity 

Wysłany: 2009-10-26, 19:24   

Po wielu testach i długim zastanowieniu pierwotny pomysł by wszystkie sezony jednak upchnąć na jednej stronie upadł z powodu bardzo małej funkcjonalności - znalezienie czegokolwiek było trudniejsze niż w przypadku dotychczasowego układu.
Propozycja na chwilę obecną na przykładzie Gokusen. Coś takiego mogłoby być? W przypadku dram składających się z dwóch sezonów, lub drama + odcinek specjalny wszystko zostałoby po staremu.

Iiverin 
Fangirl Jaejoongie

Wysłany: 2009-10-26, 22:26   

Hmmm... wreszcie jest porządek.. tylko ta główna strona dla Gokusena wygląda tak.. biednie? Ale nie mam pomysłu, co by tam umieścić...

Preity 

Wysłany: 2009-10-26, 22:40   

Niestety ale te głowne strony raczej tak biednie będą wyglądać (przykład drugi -> Aibou). A Gokusena wypadałoby uzupełnić o ogólny zarys fabuły.

Odpowiedz do tematu