Forum@DEEP Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyszukiwarka
Autor Wiadomość
Jenny-rose
Meduza

Wysłany: 2009-09-18, 22:05   Wyszukiwarka
   Ulubiony Aktor/Aktorka:: Ohno Satoshi, Kimura Takuya, Junno, Tamaki

Pomyślałam przy okazji tego jak wyszła sprawa z tym aktorem któremu ktoś założył jedną stronę a drugi ktoś nie poszukał dobrze i założył identyczną tylko pod innym nazwiskiem XD że ludzie chyba: a. albo za rzadko korzystają z wyszukiwarki; b. wogole z niej niekorzystają c. albo to z wyszukiwiarką jest coś nie tak. Nie mówię że jest zła ale może warto by wprowadzić lepszą opcje wyszukiwania np. przez google site search http://www.google.com/sitesearch/ . Jest naprawdę prosta i można ją od razu sprawdzić bo zrobiłam taką na próbę xD : http://www.google.com/cse...994:lxej5nmixyg . Nie trzeba jej wprowadzać zamiast tej która jest ale może hmm obok xD? Poprostu GSE jest bardziej inuicyjna (powiedzmy pamiętam jak się nazywała drama ale nie do końca więc wpiszę sobie "uta no". W naszej wyszukiwarce sprawdzi mi poprostu gdzie najczęściej się pojawiają te słowa a w tej z google przy pierwszym/drugim linku naprowadzi mnie na najblizszy tytuł np. uta no oniisan)

Preity 

Wysłany: 2009-09-18, 22:12   

drugą wyszukiwarkę można dodać, tylko najpierw muszę dowiedzieć się jak to zrobić :)

Jenny-rose
Meduza

Wysłany: 2009-09-18, 22:14   
   Ulubiony Aktor/Aktorka:: Ohno Satoshi, Kimura Takuya, Junno, Tamaki

jak już utworzysz własną przeglądarke to google sam ustawia kod do wklejenia na stronę (to wszystko jest naprawdę proste, skoro nawet ja sobie poradziłam ze zrobieniem przykładowej xD)

Preity 

Wysłany: 2009-09-18, 22:20   

Tylko trzeba to jeszcze wkleić na wiki, która rządzi się nieco odmiennymi prawami, niż zwykła strona internetowa :) Na szczęście istnieje piękny dodatek do wiki, który rozwiązuje ten problem. Jutro druga wyszukiwarka będzie dostępna :mrgreen:

Arasz 
I do my Heartbeats

Wysłany: 2009-09-25, 20:05   

A czy dałoby się tak zmodyfikować wyszukiwarkę na wiki, żeby nie zwracała uwagi na duże i małe litery? bo jak na razie jeżeli wpisuję tytuł dramy małymi literami, to nie znajduje artykułu [chyba, że ktoś zrobił takie przekierowanie]. I wydaje się, że artykułu o danej dramie nie ma.

Preity 

Wysłany: 2009-09-25, 21:12   

Można zainstalować dodatek podpowiadający na podstawie kilku pierwszych liter resztę hasła, ale to wymaga trochę bardziej skomplikowanych zabiegów niż instalacja pozostałych dodatków. Na razie próbuje bezskutecznie dodać wyszukiwarkę google do strony

Odpowiedz do tematu