Forum@DEEP Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Preity
2009-10-26, 19:01
Edycje dla niezalogowanych?
Autor Wiadomość
Preity 

Wysłany: 2009-09-19, 22:53   Edycje dla niezalogowanych?

W chwili obecnej dla użytkownicy niezalogowani nie mogą tworzyć nowych stron, ani edytować istniejących. Takie podejście do sprawy zmniejsza ryzyko wandalizmu (bo raczej nikt nie będzie zakładał konta by kilka głupot napisać), ale również eliminuje część potencjalnych przyszłych użytkowników, którzy mogąc poprawić drobne błędy w artykule bez konieczności logowania przekonali by się, że to nie jest takie trudne jak się wydaje.
Umożliwienie edycji użytkownikom niezalogowanym wymagało by od administratorów i redaktorów bacznego przyglądania sie wszystkim edycjom oznaczonym numerami IP.

Co sądzicie o zezwoleniu niezalogowanym na edycje istniejących stron (tworzenie nowych nadal było by poza ich zasięgiem)?

Iiverin 
Fangirl Jaejoongie

Wysłany: 2009-09-19, 23:54   

Hm... ja nie jestem za bardzo co do tego przekonana... Jednak obawa przed wandalizmem u mnie przeważa, a jeśli ktoś będzie widział rażący błąd, albo bardzo będzie chciał pomóc przy tworzeniu wiki, raczej poświęci chwilkę i się zarejestruje....

Jenny-rose
Meduza

Wysłany: 2009-09-20, 00:20   
   Ulubiony Aktor/Aktorka:: Ohno Satoshi, Kimura Takuya, Junno, Tamaki

jestem tego samego zdania co iiverin, jak ktoś naprawdę coś zauważy to albo się zarejestruje albo do kogoś napisze. Umożliwianie niezalogowanym edycji tylko doda wszystkim niepotrzebnej pracy sprawdzania czy ktoś czegoś nie pokręcił przy artykułach xd

Otai 
Dokkun

Wysłany: 2009-09-20, 09:26   
   Ulubiony Aktor/Aktorka:: Ikuta Toma, Nishikido Ryo

Jak dotąd ci co chcieli coś edytować pytali o to wcześniej co, gdzie i jak (i konczyli po jednym artykule) i podobnie moze wyglądać sytuacja z niezalogowanymi - to jakichś poprawek/nowych artykułów itp. nie dostarczy nam zbyt wiele, a moze trochę problemów przsporzyc znając "śmieszne" akcje różnych poslkich fandomów.

Arasz 
I do my Heartbeats

Wysłany: 2009-09-20, 11:42   

Ja się właściwie mogę podpisać pod postem Jenny, bo uważam tak samo:) jak się trafią jakieś drobne błędy, to może je poprawić ktoś z zarejestrowanych użytkowników. Jakoś nie mam zaufania do anonimowych gości wiki ;)

puciate
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-20, 11:52   

Ja mam zastrzeżenia tak jak reszta osób... Nie mogę się oprzeć wrażeniu że jak udostępnimy anonimowym ludziom edycje artykułów to będzie z tego więcej kłopotu niż pożytku; i to nie tylko kwestia wandalizmu ale też mogą się zacząć pojawiać jakieś niestworzone dane w artykułach. Np. ktoś może zacząć dopisywać niesprawdzone plotki o aktorze jako fakty albo wypisywać hasła w stylu "Lufffciam Ikuta Tomę"

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi